Eveline Karlsen vant "Årets Influencer: Beauty" under VIXEN Awards 2019. I år er hun finalist i tre kategorier.

Disse kan vinne VIXEN Awards 2021

Publisert: 10/8/2021

Finalistene i VIXEN Awards 2021 er klare. Med utgangspunkt i over 30 000 nominasjoner fra publikum, har juryen kommet frem til semifinalistene. Nå har publikum og juryen stemt sine favoritter videre til finalen.

– Det er mange influencere på et høyt nivå nå, i form av at de jobber profesjonelt og seriøst med det de leverer, og lager innhold av høy kvalitet, sier juryleder Astrid Valen-Utvik.

Med rekordmange nominasjoner i årets VIXEN, har jobben med å finne semifinalister, finalister og etter hvert vinnerne, vært svært krevende, men veldig givende for juryen.

Juryen synes det er spesielt fint å se så mange dyktige finalister i en helt ny kategori.

- Reise & Friluftsliv viste seg å være en veldig sterk kategori, når det kommer til blant annet engasjement. Dette frister oss helt klart til å se på muligheten for å lansere nye kategorier neste år, sier Valen-Utvik.

- Generelt synes vi det er imponerende med så mye innovasjon under pandemitiden, og det er stor stas for juryen å se mange nye navn på nominasjonslistene og blant finalistene! Nå gleder vi oss til VIXEN Awards, avslutter Valen-Utvik.

Det er juryen som velger vinnerne som presenteres under prisutdelingen 22. oktober på Gamle Logen i Oslo. Kategorien Folkets favoritt er publikumsbestemt hele veien, og det er finalisten med flest stemmer fra publikum som vinner i denne kategorien.

VIXEN presenterer også her finalister i Specsavers-prisen Årets Forbilde.

Prisutdelingen gjennomføres med noe færre gjester enn normalt i år, men vil sendes live i samarbeid med Dagbladet.

Dette er finalistene i VIXEN Awards 2021:

Årets influencer: Mote

Tale Torjussen - @tale_torjussen

Jenny Skavlan - @jennyskavlan

Jonas Braathen - @jonasbraaten

Janka Polliani - @polliani

Rawdah Mohamed - @rawdis

Årets influencer: Beauty

Leah Isadora Behn - @leahhhbeauty

Eveline Karlsen - @evelinekarlsen

Tim Kristian - @tim.kristian

Alexandra Joner - @alexandrajoner

Fredrik Skoglund - @fredrikskoglundd

Årets influencer: Trening og helse

Jørgine Massa Vasstrand - @funkygine

Johannes Høsflot Klæbo - @johanneshk

Ingrid Landmark Tandrevold - @ingridtand

Inger Houghton - @ingerindubai

Pia Seeberg - @piaseeberg

Årets influencer: Livsstil

Sara Emilie - @saraaaemiliee

Hanna Martine - @hannamartinee

Emma Ellingsen - @emmaellingsenn

Liva Ingebrigtsen - @livaingebrigtsen

Eveline Karlsen - @evelinekarlsen

Årets influencer: Interiør

Blue x Nickolay - @niblu.home

Camilla Bakken - @design_logg

Maria Bergman - @interior.maria

Kristin Gjelsvik - @gjelsvikhome

Lene S. Pedersen - @lenespedersen

Årets influencer: Mat

Emilie Nereng - @emilienutrition

Hanne-Lene Dahlgren - @hannelenesvegetar

KaayneLagerMat - @kaaynelagermat

Ellen Aabol - @ellenaabol

Ida Gran Jansen - @idagranjansen

Årets influencer: Reise og friluftsliv

Helene Myhre - @helenemoo

Lene Marie Gåsbakk - @gossegoss

Cecilie Skog - @skogcecilie

Benjamin Forthun - @benjaminforthun

Loff - @safaripaasafari

Årets influencer: Underholdning

Vegard Harm - @vegardharm

Hanna Martine - @hannamartinee

Linnea Løtvet - @linnealotvet

Oskar Westerlin - @oskarwesterlin

Wasim Zahid - @wasimzahid

Årets gullpenn

Trygve Skaug - @trygveskaug

Ingeborg Senneset - @ingeborgsenneset

Sandra Lyng - @sandralyng

Kaveh Rashidi - @kavehrashidi

Jennie Sofie - @jenniesofie

Årets business

Sophie Elise - @sophieelise

Eveline Karlsen - @evelinekarlsen

Halvor Bakke - @halvor.bakke

Jørgine Massa Vasstrand - @funkygine

Camilla Pihl - @camillapihlno

Årets sterke mening

Maria Mena - @mariamena_official

Fredrik Solvang - @fsolva

Ingeborg Senneset - @ingeborgsenneset

Emma Ellingsen - @emmaellingsenn

Hanne-Lene Dahlgren - @hannelenesvegetar

Årets stjerneskudd

Jenny Huse - @jennyhuse1

Josefine Vogt - @josefinevogt

Helene Myhre - @helenemoo

Oskar Westerlin - @oskarwesterlin

Liv Gravdahl - @hurryliv

Folkets favoritt

Sara Emilie Tandberg, @saraaemiliee

Hanna-Martine, @hannamartinee

Liva B. Ingebrigtsen, @livaingebrigtsen

Jørgine Massa Vasstrand, @funkygine

Linnea Løtvedt, @linnealotvet

Årets influencer

Hanna-Martine - @hannamartinee

Ingeborg Senneset - @ingeborgsenneset

Iselin Guttormsen - @iselinguttormsen

Emilie Nereng - @emilienutrition

Rawdah Mohamed - @rawdis

Årets forbilde (Specsavers egen pris)

Hanne-Lene Dahlgren - @hannelenesvegetar

Wasim Zahid - @wasimzahid

Tinashe Williamson - @tinashewilliamson

Emma Ellingsen - @emmaellingsenn

Gisle A. G. Agledahl - @firgisle